Paekivi mustrite ja motiividega dekoratiiv- ja tarbeesemed


FOTOLÕUENDID

Otsides uusi väljundeid paekivi populariseerimisele hakkasid paegeoloog Helle Perens ja tema tütar Beata Vessart 2017 aasta alguses katsetama võimalusi paekivis peituva dekoratiivsuse repodutseerimiseks fotolõuendil ja tekstiilil. Õnnestunud katsed näitasid, et see annab võimaluse teha paekivi ilu kättesadavaks ja tarbitavaks palju lihsamal ja praktilisemal viisil, kui traditsiooniline paekivikasutus seda võimaldab.

Sari "Paekivi ilu hoieldes..." sisaldab sõna otseses mõttes sissevaadet Eesti erinevate paekiviliikide sisemusse. Fotolõuenditele on trükitud Helle Perensi poolt aastatega kogutud ilusamad palad. Lõigatud ja lihvitud paekivitükid või muud loodusliku kujuga kivid on skaneeritud või pildistatud ning nende originaalid asuvad valdavalt Helle Perensi erakogus.

Rohkem infot erinevate fotolõuendite tellimise võimalustest leiad SIIT!
DEKORATIIVPADJAD

Dekoratiivpadjad on mõõdus 45x45 cm ning valmistatud pehmest veluurkangast. Kangale on trükitud erinevate paekivi lõigete, raiddetailide või loodusvormide skaneeritud või pildistatud fragmendid.

Rohkem infot erinevate patjade tellmise võimalustest leiad SIIT!
KANDEKOTID

Kandekotid on mõõdus 45x35 cm ning valmistatud tihedast ja vastupidavast puuvillasest kangast.
Piisava pikkusega sangad võimaldavad kotti hõlpsasti kanda õlakotina. Kangale on trükitud erinevate paekivi lõigete, raiddetailide või loodusvormide skaneeritud või pildistatud fragmendid.

Rohkem infot erinevate kottide tellmise võimalustest leiad SIIT!